BOTOX (BOTOKS) AZZALURE

Botox, Azzalure – są to nazwy handlowe oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie Clostridium botulinum. W celu przywrócenia twarzy naturalnego, zrelaksowanego wyglądu i wygładzenia zmarszczek mimicznych stosujemy preparaty Botox firmy Allergan oraz Azzalure firmy Ipsen. Bezpiecznie stosowany na całym świecie w wielu dziedzinach medycyny (okulistyka, neurologia) jest też najpopularniejszym lekiem stosowanym w medycynie estetycznej.

Botox (Botoks), Azzalure wywołuje porażenie mięśni w wyniku blokowania uwalniania acetylocholiny na poziomie połączenia nerwowo-mięśniowego mięśni szkieletowych. Zapobiega to skurczowi odpowiednich mięśni, dzięki czemu gdy marszczymy brwi, śmiejemy się nie tworzą się zmarszczki mimiczne takie jak: kurze łapki, linie czołowe, zmarszczki wokół ust. Zastosowanie botoxu relaksuje mięśnie mimiczne twarzy, spłycajączmarszczki oraz zapobiegając pogłębianiu się już istniejących.

Botoks (botox, azzalure) jest podawany precyzyjnie w kilku iniekcjach przy użyciu jednorazowej strzykawki. Nie wymaga znieczulenia. Zabieg trwa około 15 minut. Działanie jest widoczne po około 2 – 7 dniach po podaniu. Utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Efekt leczenia ustępuje stopniowo. Kiedy botoks (botox) przestanie działać zmarszczki nie są tak głębokie, jak przed leczeniem, dopiero z czasem wracają do wyglądu sprzed zabiegu.

Botoks (botox, azzalure) stosuje się w terapiach skojarzonych z wypełniaczami zmarszczek. Uzyskuje się w ten sposób znakomity efekt.

Copyright © 2015