Fotoodmładzanie IPL

Aparat IPL generuje intensywne pulsujące źródło światła. Zabieg jest nieinwazyjną metodą leczenia i wizualnej poprawy uszkodzeń skóry spowodowanych przez światło słoneczne, nie wymagającą od pacjenta rezygnacji z normalnego trybu życia.

Zabieg przeprowadza się przy pomocy IPL, IPL emituje w tym samym czasie światło o różnej długości fali we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować różne defekty fotostarzenia równocześnie. Na skórę nakłada się zimny żel. Za pomocą głowicy zaopatrzonej w filtr odcinający szkodliwe ultrakrótkie fale aplikuje się skórę serią świetlnych strzałów. Filtry można zmieniać w czasie zabiegu tak aby emitowały potrzebne długości fal np. jedna długość fali „walczy” ze zmianami naczyniowymi, inna likwiduje przebarwienia, a jeszcze inna pobudza produkcję kalogenu.

W czasie jednego zabiegu dokonuje się naświetlania całej twarzy.Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Po kilku dniach może się delikatnie łuszczyć. Leczenie składa się z 4 do 6 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Zabiegi mogą być wykonywane na twarzy, szyi, klatce piersiowej i rękach. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jednakże u osób nadwrażliwych można zastosować krem znieczulający.

A

Wskazania:

rumień,
teleangiektazje,
piegi inne zaburzenia pigmentacji skóry,
ścieńczenie naskórka i skóry właściwej,
ogólna poprawa wyglądu skóry związana z poprawą koloru, gładkości i młodszego wyglądu.

A

Przeciwskazania:

ciążą,
zażywanie leków, dla których naświetlanie światłem o długości fali od 500 do 1200 nm jest przeciwwskazane,
opalona skóra,
cukrzyca,
skłonność do bliznowców.

ipl_re_age_560c_male

 

Copyright © 2015