Fototerapia IPL

Przy pomocy rewelacyjnego urządzenia Re-Age IPL mamy możliwość wykonywania wielu zabiegów pielęgnacyjnych

ipl_re_age_560c_male

Usuwanie przebarwień

W przypadku zmian pigmentowych światło IPL odbierane jest przez melaninę- ciemny barwnik nadający barwę skórze, a występując w „nadmiarze” tworzy przebarwienia.
Energia świetlna jest pochłaniana przez ten barwnik i zamieniana na ciepło, podnosząc tym samym temperaturę komórek barwnikowych powodując ich zniszczenie.
W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, ukłucie.
Bezpośrednio po zabiegu miejsce naświetlane może być zaczerwienione.
W zależności od intensywności przebarwień kuracja składa się z 3-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodni.
Likwidowanie rumienia na twarzy (IPL)

Jest to praktyczne jedyna metoda pozwalająca na usunięcie rumieńców na twarzy, w tym czerwienienia się ,,napadowego”, emocjonalnego, pod wpływem emocji, gorąca, spożycia alkoholu. Zabiegi tego typu okazały się również bardzo skuteczne w leczeniu trądzika różowatego. Na ogół do całkowitego usunięcia problemu potrzeba 2 do 4 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Zabiegi przeprowadzamy przy pomocy urządzenia IPL. Odpowiednia długość fali światła IPL powoduje fotokoagulację drobnych naczynek krwionośnych, które w efekcie ulegają obkurczeniu i zamknięciu. Miejsce po naświetlaniu może być lekko zaczerwienione. Objawy takie utrzymują się od kilku godzin do kilku dni. Po zabiegu nie można się opalać i należy stosować kremy z filtrami UV.
Fotepilacja IPL

Depilacja laserowa IPL jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia.Wiązka IPL jest wychwytywana przez melaninę – barwnik zawarty w mieszku włosa. Pochłaniana energia cieplna doprowadza do lokalnego wzrostu temperatury, która w efekcie niszczy włosIlość zabiegów i efekt zależy od fototypu skóry, rodzaju włosa oraz cyklu odrastania. Pojedynczy zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby zabieg był bezpieczny i spełnił swe zadanie należy się do niego odpowiednio przygotować, w tym przede wszystkim:- nie opalać skóry na minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem (skóra opalona zawiera większą ilość melaniny i przez to absorbuje dużą ilość energii światła, przez co może dojść do jej poparzenia a nie do końca usunie włos)- nie depilować skóry woskiem, pęsetą ani depilatorem przez miesiąc przed zabiegiem (laser IPL nie uszkodzi włosa, który został wyrwany)- 1-2 dni przed planowanym zabiegiem należy skórę ogolić – bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być umyta, dokładnie osuszona i niczym nie smarowana.

Co należy robić po zabiegu?

Po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się. Dodatkowo należy stosować kremy z wysokim (>20) filtrem przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu- nie wolno stosować środków zwiększających reakcję na światło- kosmetyki i leki o działaniu złuszczającym można zastosować najwcześniej po upływie 2 tygodni od zabiegu.

Warto wiedzieć !

Z powodu różnego tempa wzrostu włosów zaleca się powtórzenie zabiegu depilacji po 4 do 6 tygodni, aby osiągnąć najlepsze efekty.- Kilka dni po zabiegu wypada około 20-30% włosów.- Zadowalające efekty można zauważyć już po 4 – 6 zabiegach.

Leczenie trądziku

Zabiegi przy pomocy urządzenia IPL okazały się bardzo skuteczne w leczeniu zmian w przebiegu trądzika zwykłego. Fototerapia światłem o długości 520 nm posiada działanie bakteriobójcze. Zabiegi są przeprowadzane w seriach 6-8 w odstępach 10-14 dniowych. Zgodnie z własnymi doświadczeniami opracowaliśmy własne schematy lecznicze często w połączeniu z odpowiednio dobranymi pilingami.

Wskazania i przeciwskazania przed zabiegami laserowymi:

Przeciwwskazania:

– ciąża
– karmienie piersią
– ostry stan zapalny skóry.
– mocno opalona skóra.
– stosowanie kremu z retinolem i wit. C ( odstawić na 2 tygodnie przed kuracją)
– przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na światło (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .

– przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na światło (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .

Copyright © 2015