LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lipoliza iniekcyjna – jest to metoda służąca do likwidacji tkanki tłuszczowej, która nie poddaje się konwencjonalnym sposobom jej redukcji (dieta, ćwiczenia).

Liposukcja może być zastąpiona przez lipolizę iniekcyjną, która jest dla niej wartościową metodą alternatywną.

Lipoliza iniekcyjna wskazania

  • likwidacja tkanki tłuszczowej wewnętrznej strony ud i kolan,
  • likwidacja tkanki tłuszczowej okolicy krętarzowej (tzw. bryczesy) i pod pośladkami,
  • podwójny podbródek, policzki,
  • kończyny górne,
  • fałdki na plecach i w okolicach pach,
  • cellulit, likwidacja cellulitu,
  • likwidacja podwójnego podbródka,
  • tłuszczaki.

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg polega na podaniu do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny (LIPOSTABIL), która ma działanie lipolityczne na tkanki. Przed zabiegiem nie są wymagane żadne specjalne przygotowania w domu. Strefa z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej poddawana jest serii zastrzyków niezwykle cienką igła. Są one praktycznie bezbolesne. Bezpośrednio po zakończeniu nakłuć pojawia się obrzęk i zaczerwienienie. Mogą również powstać punktowe siniaki i krwiaki. Miejsce poddane zabiegowi zazwyczaj staje się dużo wrażliwsze na ucisk i dotyk, może również boleć i swędzieć. Zazwyczaj, aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć 2-4 razy (czasami nawet do 6), a między nimi należy zachować odstępy około 6-tygodniowe.

Lipoliza iniekcyjna przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest alergia na jaja i na soję, ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca, niewydolność wątroby i nerek, ostre stany zapalne oraz choroby wiążące się z zaburzeniami krzepliwości krwi.

Kto może poddać się lipolizie iniekcyjnej?

 

Najlepszym kandydatem do zabiegu jest osoba stosunkowo szczupła, z niewielkim lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń i diety. Lipoliza nie jest bowiem metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. W odróżnieniu od liposukcji dobrze sprawdza się również w redukcji cellulitu. Jest nie tylko nieinwazyjna, ale przy prawidłowym wykonaniu nie niesie ze sobą ryzyka powstania nierówności. Stopniowo, wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej, skóra dopasowuje się do nowych kształtów.

Copyright © 2015